MZK Tychy nawiązał współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej.

 


Miejski Zarząd Komunikacji uprzejmie informuje, iż w celu ograniczenia nieuczciwych praktyk niektórych pasażerów polegających na jeździe bez ważnego biletu, nawiązał współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

W związku z powyższym w przypadku, gdy pasażer z powodu jazdy bez ważnego biletu nie zapłaci w terminie opłaty dodatkowej, Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach przekaże jego dane do rejestru dłużników prowadzonego przez wskazany podmiot tj. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., to podmiot działający w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. zbiera, przechowuje i udostępnia dane o zadłużeniu osób i firm. Jako jedyny BIG umożliwia pozyskanie danych przechowywanych przez BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz Związek Banków Polskich. Dostęp do takiego rejestru ma wiele podmiotów, przede wszystkim banki, operatorzy telekomunikacyjni, dostawcy internetu i telewizji kablowych, itd. Informacja, o tym że ktoś nie płaci swoich długów zdecydowanie ogranicza jego szansę na uzyskanie potrzebnej usługi lub produktu.


Źródło : http://www.mzk.pl/