VI Tyski Festiwal Performance.

 


W dniach 3-4 czerwca Miejskie Centrum Kultury w Tychach zamieni się w centrum sztuki performance! Zapraszamy na VI edycję Tyskiego Festiwalu Performance!

Ideą Festiwalu jest prezentacja najciekawszych zjawisk współczesnego środowiska performance, sztuki, której niektórzy odbiorcy jeszcze nie znają, a inni podchodzą z nieuzasadnioną rezerwą. Tyski Festiwal Performance ma przybliżyć lokalnej społeczności ten typ twórczości, ale także walczyć ze stereotypem działań performatywnych jako akcji skandalizujących czy łamiących wszelkie tabu. Owszem – w sztuce tej często opowiada się historię za pomocą kontrowersyjnych środków, ale zawsze na pierwszym planie jest estetyka oraz idea-problem, który się podejmuje. Performance na tyskim festiwalu to działanie tu i teraz, ale działanie o coś istotnego. Przede wszystkim zaś to sztuka żywa, niebanalna, ciekawa i choćby dlatego interesująca, co dokumentuje duże zainteresowanie poprzednimi pięcioma edycjami festiwalu.

Temat 2017: „Śląsk, czarne złoto i inne legendy”
W tym roku postanowiliśmy podjąć temat tożsamości z rejonem. Zaproszeni przez nas performerzy w różnego kalibru działaniach wypowiedzą się w tym temacie. Podejmą próbę stwierdzenia czym dla współczesnych ludzi jest Śląsk, ile dzisiaj znaczy siła węgla, jakie legendy nosimy w sobie i jakie regiony świata je ukształtowały.

Program:

Sobota 3 czerwca, godz. 16:00 – 1:00

Michał Misza Czorny
Dariusz Fodczuk
Wojciech Łuka
Marian Stępak
Michał Ostaszewski
Justyna Pachla
Patrycja Pawęzowska wernisaż wystawy aktu „Moje Miasto”
Justyna Piotrowska
Michał Kowalski
Marta Bartczak
Piotr Kumor
Ena Kielska – pokaz filmu „Śledztwo -The Inquest”

Niedziela 4 czerwca, godz. 14:00 – 18:00

Marcin Stachoń
Michał Kowalski
Krzysztof Kulbicki
Izabela Wądołowska
Wolodymir Topiy
Patrícia Corrêa
Katarzyna Cieślik

Miejsce:
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
ul. Bohaterów Warszawy 26
43-100 Tychy

Organizatorzy:
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.

Patronat Medialny:
Inqubator Teatralny

Wstęp:
Bezpłatny (od 16 roku życia)