Pociągiem z Tychów do Zakopanego na długi czerwcowy weekend.

 


Jak informują Koleje Śląskie, w długi czerwcowy weekend, czyli 15 i 18 czerwca znów będzie można do stolicy polskich Tatr dojechać pociągami śląskiego przewoźnika. Podobnie jak w przypadku pierwszych przejazdów, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy się pospieszyć z decyzją o zakupie biletów.

Rezerwacja biletów rusza 26 maja o godzinie 0:00 i – podobnie jak poprzednim razem – będzie się w pierwszej fazie odbywać poprzez wypełnienie prostego i specjalnego formularza rezerwacyjnego w Internecie oraz odbioru zamówionego biletu w kasie (w Katowicach lub Bielsku-Białej).

Udostępnionych zostanie 225 biletów zapewniających miejsca siedzące w cenie po 30 zł. Jeżeli na kilka dni przed wyjazdem specjalnego pociągu dostępne jeszcze będą miejsca siedzące, to wówczas możliwy będzie także zakup biletu w kasie w Katowicach i Bielsku-Białej. Tylko nieliczni mogą natomiast liczyć na to, że bilet w cenie 20 zł nabędą w dniu wyjazdu u drużyny konduktorskiej w pociągu – wówczas sprzedawane będą bowiem bilety w bardzo ograniczonej liczbie oraz niegwarantujące miejsc siedzących.

Pociągi do Zakopanego odjadą z Katowic 15 i 18 VI o godzinie 9:08. Do stacji docelowej dotrą ok. godz. 13:30, po drodze zatrzymają się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Jeleśni, Suchej Beskidzkiej, Chabówce, Nowym Targu, Białym Dunajcu i Poroninie. Możliwy więc będzie dojazd nie tylko do stolicy polskich Tatr, lecz także do wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości. W drogę powrotną pociągi wyruszą w tych samych dniach. Odjazd z Zakopanego został zaplanowany na godz. 17:30.

Podobnie jak przy okazji poprzednich specjalnych pociągów, możliwe jest więc zorganizowanie sobie kilkudniowego lub kilkugodzinnego pobytu w Tatrach. W „majówkę” ze specjalnych pociągów do Zakopanego skorzystało w sumie ponad 450 osób.

Zainteresowanych zachęcamy do tego, aby zapoznali się ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów oraz opisem oferty specjalnej.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/