Kino plenerowe w MCK – „Moja matka”.

 


Ogród MCK Tychy – 26 maja 2017 r., godzina 21:00

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy w tym sezonie pokaz kina plenerowego, który zaplanowano na 26 maja. Z okazji obchodzonego w tym dniu święta mam, w ogrodzie MCK wyświetlimy film „Moja matka” Nanniego Morettiego, nazywanego włoskim Woodym Allenem.

„Moja matka” to komediodramat twórcy „Habemus Papam” oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu „Pokój syna”. Pokazana w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.

Wstęp wolny!