Mistrzostwa Europy do lat 21 w Tychach już niebawem.

 


Ponad 20 dni pozostało do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. To największa impreza piłkarska po EURO 2012 organizowana przez nasz kraj. Ale też największe wydarzenie sportowe w historii Tychów.

Prestiż turnieju podkreślił sam prezes PZPN Zbigniew Boniek, rezygnując ze współorganizacji EURO 2020, by zwiększyć szanse Polski na organizację młodzieżowego czempionatu.

Rozmach imprezy jest ogromny. Będzie to największe młodzieżowe  EURO od początku jego rozgrywania. Już nie osiem, a dwanaście krajów będzie walczyło o tytuł najlepszego w Europie.

Jedenaście z nich zostało wyłonionych w eliminacjach, z kolei Polska, jako gospodarz, awans na turniej miała zapewniony.Gospodarz imprezy został wybrany spośród zgłoszeń kandydatów przez Komitet Wykonawczy UEFA na początku 2015 roku. Miastami-organizatorami wybrano 6 ośrodków: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin i właśnie Tychy.

Dotychczas najlepiej na turniejach szło młodzieży z Włoch – zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego w przeszłości wygrywali turniej aż pięciokrotnie. Obecnym triumfatorem są Szwedzi. Dwa lata temu w finale czeskiego turnieju pokonali Portugalię po rzutach karnych. W jej barwach grał William Carvalho – gwiazda Sportingu Lizbona, wybrana wówczas MVP turnieju.

Kto wygra turniej?

Kto zwycięży tym razem? W roli faworytów stawiane są m.in. zespoły „tyskiej” grupy C, czyli Niemcy i Włosi, naszpikowane gwiazdami Bundesligi i Serie A. Oprócz nich kandydatem do triumfu jest również Hiszpania, która o awans musiała jednak walczyć w barażach.

Jak na ich tle wypada Polska? Obrońcy przeciwników bacznie będą obserwować będą Mariusza Stępińskiego i Dawida Kownackiego, w linii pomocy rządzić będzie Bartosz Kapustka, jednak największymi gwiazdami będą liderzy seniorskiej kadry Adama Nawałki – Karol Linetty, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.


Źródło : http://tychyu21.pl/