IV liga : GKS II Tychy – Piast II Gliwice 4:1

 


W meczu 30. kolejki IV ligi druga drużyna GKS Tychy pokonała na własnym terenie rezerwy ekstraklasowego Piasta Gliwice 4:1 (3:0). Bramki dla GKS II strzelali Erik Törnros, Dawid Błanik, Mateusz Bukowiec i Mateusz Pańkowski.

Podopieczni Tomasza Wolaka już w pierwszej połowie trzykrotnie wpisali się na listę strzelców. W 8. minucie dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Remigiusza Szywacza celnym uderzeniem głową wykończył Törnros. Prowadzenie tyszan podwyższył Błanik, który posłał futbolówkę do siatki po rzucie wolnym pośrednim podyktowanym dla GKS II w szesnastce gości. W 24. minucie kolejną dobrą wrzutkę Szywacza zamknął Bukowiec.

Goście z Gliwic walczyli o kontaktowego gola i ta sztuka udała im się w 72. minucie gry, kiedy to precyzyjnym strzałem z dystansu Marka Igaza pokonał Lukas Cmelik. Ostatnie słowo należało jednak do „Trójkolorowych”, bowiem rezultat spotkania w doliczonym czasie spotkania ustalił Pańkowski.

W najbliższą środę (24.05) tyskie rezerwy rozegrają zaległe spotkanie 26. kolejki, w którym na wyjeździe zmierzą się z Polonią Poraj (godz. 18:00).

GKS II Tychy – Piast II Gliwice 4:1 (3:0)
1:0 –
 Törnros (8.)
2:0 – Błanik (20.)
3:0 – Bukowiec (24.)
3:1 – Cmelik (72.)
4:1 – Pańkowski (90.)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Katowice).

GKS II Tychy: Igaz – Ostolski, Pańkowski, Górkiewicz, Matusz – Błanik (46. Musiolik), Zasavitchi (46. Mikołajewski), Bukowiec, Szumilas, Szywacz (46. Piątek) – Törnros Ż (46. Wróblewski). Trener Tomasz Wolak.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/