74. Tour de Pologne przejedzie ulicami Tychów.

 


W dniach 29 lipca-4 sierpnia odbędzie się 74. Tour de Pologne. To będzie tydzień niesamowitych sportowych emocji. Kolarze pokonają 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. Będą pagórki, czas dla sprinterów i wysokie góry. Słowem – wszystko co jest potrzebne do wielkiej kolarskiej rywalizacji.

Kolarze 74. Tour de Pologne przejadą przez nasze miasto 1 sierpnia, a to za sprawą czwartego etapu z Zawiercia do Zabrza. Etap ten prowadził będzie ulicami m.in. Lędzin, Bieruia, Bojszów Tychów, Kobióra i Gostyni.

Do Tychów kolarze dotrą do Cielmic od strony Bojszów. Przejadą ulicami Bieruńską, Jedności, Targiela, Szojdy, Strzelecką, Sikorskiego (jezdnia północna) i al. Bielską (jezdnia zachodnia). Następnie udadzą się do Kobióra.

Najlepszy kolarz 74. Tour de Pologne wyjedzie w Polski nowym samochodem marki HYUNDAI. To nagroda główna dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy etapów          i całego wyścigu wyłonieni zostaną dzięki marce TISSOT – oficjalnemu pomiarowi czasu, nowemu partnerowi Tour de Pologne. Od tego roku do rodziny partnerów dołączył także OLIMP LABORATORIES – jeden z najlepszych i najbardziej znanych na świecie producentów farmaceutyków i suplementów diety dla sportowców. Miejsce oficjalnego partnera logistycznego zarezerwowane jest dla Fraikin, a wszystkie elementy scenografii przygotuje STUDIO55 advertising solutions.

Tour de Pologne to także największe media, które relacjonują wyścig. Stawiamy na najlepszych i największych w naszym kraju. Naszymi głównymi partnerami są: TELEWIZJA POLKA, POLSKIE RADIO, ONET, PRZEGLĄD SPORTOWY, a od niedawna do tego grona dołączyła największa gazeta codzienna FAKT i jeden z najważniejszych tygodników opinii – WPROST. Kampanię reklamującą Tour de Pologne będzie można obejrzeć także w sieci kin CINEMA CITY oraz ekranach i billboardach CITYBOARD MEDIA.