Aleksandra Mentelska wicemistrzynią Polski.

 


W tym roku w Zielonej Górze odbywa się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – a wśród nich zawody w zapasach, w których zawodniczka MOSM zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski!

Mowa o Aleksandrze Mentelskiej, która w ośrodku sportu w Drzonkowie zajęła drugie miejsce wśród zapaśniczek w kategorii wagowej do 70 kg. Gratulujemy!

A oto jak rywalizację podsumował trener koordynator sekcji zapaśniczej MOSM Tychy Marek Juźwik:

„Turniej był przygotowany wyśmienicie, wszystko przebiegało zgodnie z programem walk, które można było śledzić na bieżąco w internecie. Było co oglądać, bo zawodniczki były przygotowane bardzo dobrze. Nic jednak dziwnego, skoro olimpiada młodzieży jest najważniejszą imprezą w grupie kadetek i pierwszym krokiem w karierze zawodniczej. Nasza Ola zdobyła srebrny medal, za co należą jej się słowa uznania i podziękowania dla koleżanek i kolegów za pomoc w przygotowaniach. Ola w ostatnim czasie zrobiła ogromny postęp, z zawodów krajowych i międzynarodowych wracała jako zwyciężczyni lub z medalami. Teraz udowodniła, że jej wysoka forma nie jest dziełem przypadku.”

Na głównym zdjęciu Aleksandra Mentelska na drugim stopniu podium.


Źródło : http://mosm.tychy.pl/