Zrozumieć świat pszczół – kawa z… Grzegorzem Wańczykiem.

 


Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” zaprasza 17 maja 2017 o godz. 17.30 na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym oraz żywymi pszczołami z cyklu KAWA Z… Grzegorzem Wańczykiem.

Jak wielki wpływ mają pszczoły na środowisko naturalne jak i życie ludzi. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia pszczół, dla przyrody i człowieka. Zagraża im tyle niebezpieczeństw od niewiedzy do chemii stosowanej przez rolników i sadowników, a kto wie może bez nich i my zginiemy.
Spotkanie to ma zwrócić uwagę na rolę pszczół w środowisku i zachęcić ludzi do zaangażowania się w działania mające chronić te pożyteczne owady. Większość z nas traktuje je jak intruzów, które tylko żądlą.
Podczas prezentacji opowiem w prosty sposób różne ciekawe procesy jakie wydarzają się podczas całego życia pszczoły jak i całych rodzin pszczelich – na przykład – Dlaczego pszczoły nigdy nie śpią?. Jak pszczoła rozpoznaje swój ul. Opowiem także o właściwościach i zastosowaniu produktów pszczelich.
Prezentacja ta pozwoli nam, choć trochę lepiej zrozumieć świat pszczół, a przez to okazać większy szacunek pszczołom, oraz jak dużo im zawdzięczamy.
Jak dotąd ratują nas niemal bezinteresownie, ale czy my się im bezinteresownie odwdzięczymy. Tylko szlachetni potrafią być wdzięczni.
Podczas prezentacji będzie możliwość zobaczenia pszczół na żywo w ulu pokazowym.


Źródło : https://www.oskard.tychy.pl/