Rowerowy boom w Tychach.

 


Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Tychach nie tworzą się już kolejki samochodów. Część rodziców, razem ze swoimi pociechami, przesiadła się bowiem na rowery. I to nimi najmłodsi dojeżdżają teraz na zajęcia.

Rowerowy boom to nie przypadek. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 bierze bowiem udział w ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”.

Akcja została tam wdrożona pilotażowo. Ma ona zachęcić dzieci do rozpoczynania dnia od aktywności fizycznej, a także do dojeżdżania do szkoły i przedszkola na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

– Już minimalna dawka codziennego ruchu sprawia, że dzieci sprawniej myślą, są w lepszym nastroju i kondycji zdrowotnej. Poprawia się też ich odporność na infekcje – przekonuje Katarzyna Palka, miejski koordynator kampanii „Rowerowy Maj” w Tychach.

Projekt zorganizowany jest na zasadach rywalizacji. Każde dziecko, które do szkoły czy przedszkola przyjeżdża na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach, otrzymuje specjalne naklejki. W ten sposób – indywidualnie i grupowo – dzieci walczą o nagrody.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/