Wysokie tempo treningów tyskich hokeistów.

 


Pot leje się strumieniami – tak w skrócie można opisać treningi hokeistów GKS Tychy, które rozpoczęły się w ostatni poniedziałek. A to dopiero początek bardzo intensywnego cyklu przygotowawczego.

Nowy szkoleniowiec tyskiego zespołu, Andrej Gusow od razu narzucił tyszanom wysokie tempo – niemal codziennie zawodnicy spotykają się rano i popołudniu, a w porównaniu z poprzednimi latami, zajęcia odbywają się również w soboty. Tak będzie do 3-ego czerwca, kiedy to zespół rozpocznie miesięczne urlopy. Później nie będzie jednak wcale łatwiej, bo treningi będą miały jeszcze wyższą intensywność. W drugiej połowie lipca planowane jest rozpoczęcie zajęć na lodzie, co wcale nie oznacza, że tyszanie zakończą okres przygotowań „na sucho” – wręcz przeciwnie, będzie to dodatkowy element w codziennym rozkładzie dnia tyskiego zespołu.

W tym tygodniu w zajęciach uczestniczyło piętnastu zawodników – Kamil Lewartowski, Michał Kotlorz, Kamil Górny, Marcin Horzelski, Remigiusz Gazda, Michael Kolarz, Jarosław Rzeszutko, Michał Woźnica, Adam Bagiński, Patryk Kogut, Jakub Witecki, Bartłomiej Jeziorski, Kamil Kalinowski, Mateusz Bepierszcz, Michał Żak. W poniedziałek przygotowania rozpoczną kadrowicze, którzy dostali dodatkowy tydzień odpoczynku po Mistrzostwach Świata IA – Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Bartłomiej Pociecha oraz Radosław Galant. Odpoczywać od intensywnych treningów będzie natomiast jeszcze Filip Komorski, który przechodzi rehabilitację po zabiegu.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/