Dla kogo tegoroczne nagrody prezydenta ?

 


Skoro przyszedł maj, to najwyższa pora na doroczne nagrody prezydenta Tychów w dziedzinie kultury i sportu. O tym, kto będzie beneficjentem tegorocznych wyróżnień, przekonamy się już 18 maja, podczas koncertu promocyjnego w Teatrze Małym.

Idea nagród prezydenta miasta w dziedzinie kultury i sportu narodziła się w drugiej połowie lat 90. i przyjęła formułę dorocznego honorowania tych ludzi i instytucji, którzy działając na obu niwach, promują Tychy poza jego granicami. Stąd w gronie laureatów w dziedzinie kultury znajdujemy m.in. takie nazwiska jak: Alina Gruszka (współtwórczyni i długoletni dyrektor artystyczny Śląskiej Jesieni Gitarowej), Marek Moś i orkiestra Aukso, artyści malarze Stanisław Mazuś, Eryk Pudełko, Helena Golda-Błahut, a także Maria Lipok-Bierwiaczonek (twórczyni i dyrektor Muzeum Miejskiego) czy zespoły Dżem i Cree.

Z kolei wśród uhonorowanych sportowców widzimy m.in.: Krzysztofa Wielickiego, Mariusza Czerkawskiego, Witolda Bańkę, pływaczkę Karolinę Hamer, himalaistę Adama Bieleckiego, medalistkę olimpijską Karolinę Naję oraz drużyny hokeistów (wielokrotnie) i koszykarzy GKS Tychy czy członków Tyskiego Klubu Golfowego.

W ubiegłym roku stosowne czeki (bo nagroda ma konkretny wymiar finansowy) na scenie Teatru Małego z rąk prezydenta Andrzeja Dziuby otrzymali: artysta plastyk Wojciech Łuka i zespół GKS Tychy – wicemistrzowie Polski w hokeju na lodzie i trzeci zespół Pucharu Kontynentalnego.

Kto dołączy do tego zacnego grona w tym roku? To na razie jeszcze ściśle strzeżona tajemnica, która odkryta zostanie w czwartek, 18 maja o godz. 18, gdy rozpocznie się koncert promocyjny, w którego drugiej części wystąpią: Ireneusz Krosny, zespół Wiano, Krzysztof Kulbicki & Bad Habits, Mateusz Krzyżowski, wykonawcy przedstawienia „Dziób w dziób” oraz Teatr HoM. Bilety w cenie 20 zł nabywać można w kasie teatru


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 15/496