Michał Gramatyka następcą Andrzeja Dziuby ?

 


Powoli rusza wielka karuzela nazwisk kandydatów, którzy zamierzają powalczyć w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Sprawę komplikuje pomysł PiS, który zapał kandydatów ma ostudzić do dwóch kadencji. Jeżeli wypali, wielu, doświadczonych prezydentów ze Śląska i Zagłębia nie będzie mogło ubiegać się o reelekcję. Dlatego już myślą, kto będzie ich godnie zastępował, a oni jednocześnie będą mieli dalej wpływy.

Grażyna Dziedzic (62 l.), prezydent Rudy Śląskiej, która sprawuje drugą kadencję po ciuchu namaściła już swojego następcę. Ma nim być Krzysztof Mejer (47 l.), obecnie z-ca prezydenta, którego spotkać można na większości pikników i imprez w mieście.

– „Za wcześnie by o tym mówić, mamy sporo ważniejszych spraw. Jeżeli pani prezydent nie wystartuje, będziemy musli usiąść i wspólnie zastanowić się nad kandydatem” – mówi wymijająco Mejer.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć „zmęczony” jest już Andrzej Dziuba (60 l.), prezydent Tychów, który od 17 lat rządzi miastem. Jego następcą może okazać się Michał Gramatyka (45 l.), który obecnie jest wicemarszałkiem województwa śląskiego. To człowiek PO, z którą Dziuba sympatyzuje.

W Dąbrowie Górniczej Zbigniew Podraza (64 l.), planuje namaścić swojego lewicowego kolegę Marcina Bazylaka (39 l.),obecnie jego zastępcą. Ciekawie zapowiada się też rozgrywka w Bytomiu. Jeżeli Damian Bartyla (44 l.), obecny prezydent nie wystartuje, jego następcą ma być Jakub Snochowski (28 l.), prezes Polonii Bytom.

Spokojni są ci, którzy sprawują swoją pierwszą kadencję. Piotr Kuczera (40 l.), prezydent Rybnika, Marcin Krupa (41 l.), prezydent Katowic, Anna Hetman (54 l.) gospodarz Jastrzębia-Zdroju. Wszyscy zapowiedzieli, że będą ubiegać się o reelekcję.


Źródło : http://www.fakt.pl/