Bunt w Nice I lidze! Wisła Puławy nie zgadza się na przełożenie meczu z GKSem.

 


Polski Związek Piłki Nożnej przesunął o osiem dni ważny mecz Wisły Puławy z GKS Tychy, co spotkało się z protestem beniaminka Nice I Ligi.

Pierwotnie Wisła Puławy miała zmierzyć się na wyjeździe z GKS-em Tychy w środę, 17 maja. Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy U-21 2017 w tym terminie przewidziano wymianę murawy na tyskim stadionie, więc spotkanie Nice I ligiprzełożono na czwartek, 25 maja, co jest zupełnie nie po myśli puławskiego klubu. – Problemy skutkujące koniecznością wymiany murawy na Stadionie Miejskim w Tychach były znane klubowi GKS Tychy, jak również właścicielowi obiektu, a także opinii publicznej już w październiku 2016 roku. Zatem nieuprawnione jest stwierdzenie o nagłej wyjątkowej sytuacji lub innych nadzwyczajnych okolicznościach stanowiących podstawę dla Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN do zmiany terminu meczu – bez ogródek stwierdził zarząd Wisły w piśmie skierowanym do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Puławski klub podniósł, że nie uzgodniono z nim tej zmiany i wyznaczono nowy termin z naruszeniem obowiązujących przepisów. Ta sytuacja jest dla Wisły tym bardziej niekorzystna, że musiałaby rozegrać trzy mecze od poniedziałku do niedzieli, w tym dwa wyjazdowe. – Otrzymana informacja Departamentu Rozgrywek Krajowych działa wprost na szkodę Naszego Klubu, jednocześnie faworyzuje GKS Tychy. (…) Uniemożliwia to w jakikolwiek sposób zaplanowanie mikrocyklu treningowego oraz regeneracji i odnowy biologicznej zawodników – zauważył zarząd Wisły.

Duma Powiśla nie zgodziła się na maraton w kluczowym momencie walki o utrzymanie w Nice I lidze. Wisła obecnie plasuje się na miejscu barażowym z trzypunktową stratą właśnie do GKS. Wynik meczu w Tychach będzie miał więc olbrzymi wpływ na układ dolnych rejonów tabeli.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/