Bałtroczyk, Łobaszewska, Bończyk – koncert w ramach LOGOS FEST.

 


Teatr Mały – 12 maja 2017 r., godz.: 18.00

Bałtroczyk, Łobaszewska, Bończyk i inni w repertuarze Marka Grechuty. Na koncert pt. : „Odkąd jesteś” w ramach LOGOS FEST III Tyskiego Festiwalu Słowa zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Dokładnie 50 lat temu, w 1967 roku na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie młody zespół ANAWA otrzymał nagrodę Grand Prix. Repertuar i niezwykły talent lidera zespołu, Marka Grechuty, stały się wówczas objawieniem i prognozą kolejnych sukcesów na rynku muzycznym. Takie przeboje jak „Korowód”, „Ocalić od zapomnienia”, „Wiosna, ach to ty” czy „Będziesz moją panią” na stałe wpisały się w krajobraz polskiej piosenki lirycznej.

Marek Grechuta, lider zespołu, poeta, kompozytor jest honorowym, literackim patronem LOGOS FEST III Tyskiego Festiwalu Słowa , którego program poświęcony będzie twórczości tego niezwykłego artysty. 12 maja 2017 roku o godz. 18:00 w Teatrze Małym w Tychach odbędzie się koncert jego piosenek, wyreżyserowany przez dyrektora artystycznego Festiwalu, Pawła Drzewieckiego.

To niezwykłe, muzyczno-literackie wydarzenie poprowadzi Piotr Bałtroczyk, dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, który jak sam twierdzi „wiele lat temu był poetą lirycznym…” co znalazło swój ślad w annałach Festiwalu „Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy poezję”. Największe przeboje zespołu Anawa i Marka Grechuty zaśpiewają znani ogólnopolskiej i tyskiej publiczności soliści i muzycy:
Grażyna Łobaszewska z zespołem,
Olga Bończyk,
Ewa Buczkowska,
Paweł Drzewiecki,
Krzysztof Kulbicki,
Adam Saczka,
Chór God’s Property
ACOUSTIC QUARTET – Kwartet smyczkowy muzyków AUKSO, Mateusz Kołakowski – fortepian, Kamil Pawłowski – aranżacje
scenariusz i reżyseria: Paweł Drzewiecki
scenografia: Izabela Wądołowska

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 70 zł (od 6 maja)
Kasa Teatru Małego, biletyna.pl


Źródło : https://allevents.in/