John Murray, Michael Cichy i Alex Szczechura na liście życzeń GKSu Tychy.

 


John Murray, Michael Cichy i Alex Szczechura otwierają listę życzeń wicemistrzów Polski. Według naszych informacji, ich transfery powinny zostać dopięte w ciągu najbliższych dni.

– Na celowniku GKS Tychy jest wielu zawodników – nieco enigmatycznie stwierdził Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.
„Jasiek Murarz”, bo tak pieszczotliwie określają go polscy kibice, to golkiper nietuzinkowy. Cechuje go świetny refleks, mobilność w bramce i przede wszystkim umiejętność trafnej oceny sytuacji.
Do Polskiej Hokej Ligi trafił w sezonie 2013/2014. Związał się wówczas z Ciarko PBS Bank KH Sanok i poprowadził ten klub do mistrzostwa Polski. Rok później zdecydował się przenieść do beniaminka Polskiej Hokej Ligi – Orlika Opole. Murray z miejsca stał się jego najmocniejszym punktem opolskiego klubu, a jego świetne interwencje nie raz ratowały zespół przed utratą gola. Później wybrał ofertę kazachskiego Kułagieru Pietropawłowsk i sięgnął z nim po brązowy medal. I znów wrócił do Opola, z którego pochodzi jego żona. To właśnie dla niej rozpoczął starania o nadanie polskiego obywatelstwa. Wiele wskazuje na to, że jego nowym klubem będzie GKS Tychy.
Z kolei Cichy i Szczechura to jedni z najlepszych napastników PHL. Obaj tworzą świetnie uzupełniający się duet. Michael jest znakomitym snajperem, któremu zdobywanie bramek przychodzi z niesamowitą łatwością. Dość powiedzieć, że w poprzednim sezonie w 43 spotkaniach aż 32-krotnie pokonywał golkiperów rywali. Zaliczył też 30 asyst.
Alex to prawdziwy kreator gry.  W 27 spotkaniach zdobył 35 punktów za 9 goli i 26 asyst. Rzadko osłabiał swój zespół, gdyż na ławce kar spędził zaledwie 12 minut. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia doznał złamania kości promieniowej oraz kości w nadgarstku. Ta kontuzja oznaczała dla niego koniec sezonu.

Źródło : http://www.hokej.net/