IV liga : GKS II Tychy – RKS Grodziec 3:1

W meczu 27. kolejki IV ligi druga drużyna GKS Tychy odniosła kolejne wiosenne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Tomasza Wolaka pokonali na własnym terenie drużynę RKS Grodziec 3:1 (1:1). Dwie bramki dla tyszan strzelił Dawid Błanik, a jedno trafienie z rzutu karnego dołożył Tomasz Górkiewicz.

Rezultat spotkania otworzyli przyjezdni za sprawą gola Damiana Waśniewskiego w 31. minucie gry. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę okazji na doprowadzenie do wyrównania nie zmarnował Górkiewicz, który po raz kolejny w rundzie wiosennej wykorzystał rzut karny.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części, GKS II na prowadzenie wyprowadził Błanik, a młody skrzydłowy – mimo kilku groźnych sytuacji ze strony RKS – ustalił wynik pojedynku na 3:1 strzelając swojego drugiego gola w ostatniej akcji spotkania.

Tyskie rezerwy kolejny ligowy mecz rozegrają w najbliższą środę (10.05) o godzinie 17:30. Na wyjeździe zmierzą się z drugim zespołem Ruchu Chorzów.

GKS II Tychy – RKS Grodziec 3:1 (1:1)