Marcin Kolusz opuszcza GKS Tychy. Wraca do Podhala.

 


Po czterech latach spędzonych w GKS Tychy Marcin Kolusz wraca do Nowego Targu. 32- letni napastnik związał się rocznym kontraktem z Podhalem.

Po raz ostatni Kolusz w barwach Podhala – którego jest wychowankiem – grał w sezonie 2010/2011. Po jego zakończeniu przeniósł się do Sanoka, gdzie spędził dwa lata. Sezon 2013/2014 rozpoczął z kolei w KTH Krynica by po kilku tygodniach zasilić GKS Tychy.

Aktualny kapitan reprezentacji Polski, po tym jak skończyła mu się umowa z jego dotychczasowym klubem GKS Tychy, był „łakomym kąskiem” na rynku transferowym. O jego pozyskanie starał się m.in. rosnący w siłę i dysponujący potężnym budżetem, jak na polskie warunki, HC GKS Katowice, który w zamyśle ma być oparty właśnie na kadrowiczach. Kolusz ostatecznie przystał jednak na propozycję działaczy z Nowego Targu. – Kilka czynników o tym zdecydowało. Przede wszystkim istotne były dla mnie sprawy rodzinne. Życie na walizkach już powoli było coraz bardziej uciążliwe, szczególnie, że nie tak dawno urodziło mi się drugie dziecko, a wiadomo, że związane jest to z dodatkowymi obowiązkami. Poza tym, finansowo oferta, jaką złożyli mi działacze Podhala, była satysfakcjonująca. Bardzo się cieszę, że znów będę grał w „Szarotkach” – powiedział Kolusz.


Źródło : http://www.gazetakrakowska.pl/