Nagroda dla szkoły w tyskich Urbanowicach.

 


Tyska elewacja została wyróżniona w konkursie 'Fasada Roku 2016′. Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Pogodnej został doceniony wyróżniony za konsekwentną, 'sterylną’ i racjonalną architekturę.

Kapitule konkursu przewodniczył architekt z Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Andrzej Poniewierka. W rywalizacji wzięło udział prawie 200 budynków, które mają elewacje w technologii Baumit.

Jury przyznało osiem wyróżnień. W tej drugiej grupie znalazła się także realizacja z Tychów. Jury doceniło Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Pogodnej w Tychach. Projekt przygotowała pracownia Susuł&Strama Architekci. Wyróżniono go za konsekwentną, 'sterylną’ i racjonalną architekturę.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych szkół w regionie. Jest tu m.in. klimatyzacja oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, oświetlenie energooszczędne oraz system zarządzania budynkiem BMS.Miejsca starczyło na 9 oddziałów przedszkolnych (po 3 oddziały dla 3-latków, 4-latków i 5-latków) oraz 18 oddziałów szkolnych (po 3 oddziały w każdej z klas od klas I do klas VI). Są też pracownie komputerowe, językowe, jadalnie, świetlice, bawialnia dla młodszych dzieci i biblioteka.

W części sportowej powstała duża sala gimnastyczna z trybunami, zapleczem sportowym i biurowym oraz mała sala gimnastyczna. Całość uzupełnia plac zabaw dla dzieci.

Zespół Szkolno-Przedszkolny – Tychy Urbanowice

Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/