„Bezpieczny Majowy Weekend” w Tychach.

 


Tyscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczny Majowy Weekend”. Większa ilość policyjnych patoli czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Pamiętajmy że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych zatem każdy ma na nie wpływ. Oprócz częstych kontroli, policjanci z tyskiej drogówki rozdają ulotki „Bądź świadomym i bezpiecznym kierowcą…”

Tyscy policjanci prowadzą działania związane z długim majowym weekendem. To czas wzmożonego ruchu na drogach, zatem policjanci prowadzą kontrole aby zapewnić uczestnikom ruchu bezpieczną podróż poprzez ujawnienie i eliminowanie negatywnych zachowań na drodze. Mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących, a także zwracają uwagę na tych, którzy poruszają się z nadmierną prędkością.

Pamiętajmy, że aby podróż była bezpieczna należy przede wszystkim wsiadać za kółko trzeźwym, a także zapiąć pasy bezpieczeństwa, dzieci przewozić w odpowiednich fotelikach oraz poruszać się po drodze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci podczas działań rozdają ulotki „Bądź świadomym i bezpiecznym kierowcą…”informując kierujących o możliwości samodzielnego kontrolowania swoich punków karnych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych – zatem KAŻDY MA NA NIE WPŁYW. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Podróżującym życzymy bezpiecznej drogi, jednocześnie przypominamy tym, którzy pozostawili swoje mieszkania, że najlepszym zabezpieczeniem naszego dobytku jest życzliwy sąsiad!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/