Wyścigi wózków w Paprocanach.

 


W niedzielę (23 kwietnia) nad Jeziorem Paprocańskim odbędą się Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.

Tym, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą dyscypliną sportu wyjaśniamy; biegać będą mamy (lub tatusiowie) ze swoimi dziećmi w wózkach. Impreza odbyła się już w zeszłym roku w 11 miastach w Polsce, ale do Tychów zawita po raz pierwszy.

BuggyGym to rodzaj fitnessu na świeżym powietrzu dla rodzica z małym dzieckiem – czyli aktywniejsza forma spaceru. Ten rodzaj ruchu rozpropagowała w Tychach Agata Leśkiewicz, instruktorka, działająca w Stowarzyszeniu BuggyGym.

– Stowarzyszenie zawiązało się w maju 2015 r. – mówi. – Jesteśmy grupą rodziców małych dzieci, którzy pragną promować aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia wśród innych rodziców. W naszym gronie są m.in. lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy. Wspólnie opracowaliśmy koncepcję ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni przez nas instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane dla mam w okresie po porodzie.

II Międzynarodowe Wyścigi Wózków będą z pewnością świetną okazją, by przyjrzeć się jak wygladają takie ćwiczenia. Impreza odbędzie się w 30 miastach Polski, w tym także w Tychach, na terenie OW Paprocany. Start o godz. 11. W programie oprócz wyścigu na dystansie 100 metrów (marsz z wózkiem) są także warsztaty dla dzieci i rodziców, konkursy z nagrodami i niespodzianki.

Zapisy na www.wyscigiwozkow.pl.


Źródło : http://mosir.tychy.pl/