Dwa miesiące do EURO.

 


Dokładnie za dwa miesiące, 18 czerwca o g o d z . 1 8 na Stadionie Miejskim rozpocznie się pierwszy „tyski” mecz Mistrzostw Europy U21. Zarówno obiekt, jak i miasto są już na ostatniej prostej przygotowań do turnieju.

– To drugie, biorąc pod uwagę rywalizację reprezentacji narodowych, najważniejsze wydarzenie piłkarskie w Europie – mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba. – Tej rangi imprezę organizujemy w mieście po raz pierwszy, to dla nas ogromne wyróżnienie, ale i wyzwanie. Dlatego zrobimy wszystko, by te czerwcowe dni upłynęły w Tychach w atmosferze wielkiego piłkarskiego święta – zapewnia prezydent, zapraszając przy okazji na mecze wszystkich fanów piłki, którzy zechcą zobaczyć w akcji młode futbolowe gwiazdy i poznać emocje towarzyszące wielkiemu sportowemu wydarzeniu.

Przedsmak tej prestiżowej imprezy mogliśmy poczuć już w końcu ubiegłego roku przy okazji towarzyskiego spotkania młodzieżówek Polski i Niemiec. Z kolei w marcu do Tychów przyjechał EuroTruck – ciężarówka promująca UEFA EURO U21 w Polsce, wewnątrz której nie tylko można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, ale również sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności.

Tego samego dnia w Pasażu Kultury Andromeda z tyszanami spotkali się trener oraz czołowi reprezentanci czeskiej młodzieżówki, która wszystkie swoje mecze grupowe rozegra właśnie na stadionie przy ul. Edukacji. Wspomniany EuroTruck za kilka dni pojawi się w Tychach ponownie – w najbliższą sobotę, przed meczem ligowym GKS – Stomil stanie w okolicach Stadionu Miejskiego. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia z bliska pucharu, który po finale w Krakowie trafi w ręce najlepszej piłkarskiej młodzieżówki na kontynencie. Z kolei 20 maja Tyska Galeria Sportu zaprosi na Wielki Test Wiedzy o polskiej piłce nożnej tych, którzy o sukcesach i porażkach naszej reprezentacyjnej i klubowej piłki wiedzą wszystko lub prawie wszystko. Natomiast 17 czerwca, czyli w przeddzień pierwszego meczu turniejowego w Tychach (Niemcy – Czechy) otwarta zostanie plenerowa wystawa, ukazująca historię Polonii – pierwszego klubu sportowego w nowym mieście; przy tej okazji zorganizowany zostanie dziecięcy turniej „Małe EURO” oraz sportowy piknik na obiektach przy ul. Andersa.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 12/493