IV liga : GKS II Tychy – Warta Zawiercie 3:1

W sobotę (15.04) GKS II Tychy podejmował w Tychach Wartę Zawiecie.

Zawiercianie byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta. Przed 23. kolejką IV ligi (grupa śląska) zajmowała trzecie miejsce w ligowej tabeli, a w poprzedniej kolejce poradziła sobie z RKS Grodziec (4:2). Rezerwy GKS Tychy zajmowały natomiast dopiero czternastą lokatę.

Spotkanie zakończyło się sporą niespodzianką. GKS II Tychy prowadzenie objął już w 12 minucie spotkania. Wynik meczu otworzył Piotr Kokoszka. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:0.

Warta Zawiercie do wyrównania doprowadziła dopiero w 55 minucie spotkania. Bramkarza GKS-u pokonał Filip Wiśniewski. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 60 minucie bramkę dla GKS II Tychy zdobył Dawid Błanik. Gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Spotkanie zakończyło się wygraną GKS II Tychy 3:1.