Wielkie emocje w ćwierćfinale I ligi. Czy GKS Tychy sprosta zadaniu?

 


GKS Tychy w ćwierćfinale I ligi nie wykorzystał przewagi parkietu i przegrał jeden mecz przed własną publicznością. – Mamy coś do udowodnienia i jedziemy do Stargardu po dwa zwycięstwa – przekonuje Wojciech Zub.

GKS Tychy w ćwierćfinale I ligi rywalizuje ze Spójnią Stargard. Po dwóch meczach na Śląsku mamy remis 1:1. W pierwszym spotkaniu lepsza okazała się ekipa z Pomorza Zachodniego, która triumfowała 87:82.

– Został pewien niedosyt, bo zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie to pierwsze spotkanie. W końcówce spotkania mieliśmy szanse ich dogonić, jednak jeśli tracimy 87 punkty u siebie, to ciężko jest wygrać mecz – tłumaczy Wojciech Zub.

Drugi pojedynek był zupełnym przeciwieństwem pierwszego. Od początku stroną dominującą byli podopieczni trenera Tomasza Jagiełki, którzy nie pozostawili złudzeń rywalom (99:51). Do efektownego zwycięstwa gospodarzy poprowadził Marcin Kowalewski, który zdobył 31 punktów oraz zebrał 11 piłek. Wskaźnik efektywności „Kowala” wyniósł 39.

– Myślę, że po pierwszym spotkaniu każdy był zły na siebie. Nie zaprezentowaliśmy tego co potrafimy grać i wiedzieliśmy, że stać nas na więcej. Na szczęście w drugim meczu pokazaliśmy już zupełnie inną koszykówkę – mówi 21-latek.

Co było kluczem do zwycięstwa GKS-u? Nasz rozmówca wskazuje przede wszystkim na obronę. – Na pewno defensywa. Jeśli zatrzymujemy tak ofensywną drużynę na 51 punktach w meczu, to jest to sporym osiągnięciem – tłumaczy.

Po świętach Wielkanocnych rywalizacja przeniesie się do Stargardu. W lepszym położeniu jest obecnie Spójnia.

– Teoretycznie mają przewagę parkietu, ale to my w ostatnim spotkaniu byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Dalej mamy coś do udowodnienia i jedziemy do Stargardu po dwa zwycięstwa – dodaje Wojciech Zub.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/