Galeria City Point z szansą na rozbudowę.

 


Galeria City Point w Tychach, należąca do spółki CP Tychy, kontrolowanej przez Alta, znalazła się w obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwala to spółce realizować plany modernizacji i rozbudowy obiektu.

Rada Miasta Tychy przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla obszaru, na którym znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe City Point w Tychach, należące do spółki kontrolowanej przez Alta. Spółka CP Tychy, właściciel galerii City Point, uczestniczyła w procesie powstawania planu poprzez składanie wniosków i uwag. Przyjęty plan daje możliwość modernizacji i rozbudowy galerii, obecnie rozważana jest możliwość zwiększenia powierzchni handlowej o wielkości od 2,2 do 3,5 tys. mkw.

Celem przygotowania planu przez władze miasta Tychy było uporządkowanie i unowocześnienie okolicznej przestrzeni, dzięki czemu spodziewany jest wzrost atrakcyjności inwestycyjnej tego terenu i zwiększanie wartości znajdujących się na nich nieruchomości.

– Pozytywnie przyjęliśmy informację o przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania terenów w Tychach. Uporządkowanie warunków zabudowy niewątpliwie uatrakcyjni tereny inwestycyjne położone na obszarze objętym planem, jednocześnie pozytywnie wpływając na istniejące otoczenie. Pozwali to również na realizację planów spółki CP Tychy, zarządzającej galerią City Point. Trwają analizy określające w jakim zakresie rozbudować galerię, by optymalnie odpowiedzieć na potrzeby najemców i poprawić jakość przestrzeni handlowej oferowanej przez nas w Tychach – mówi Robert Jacek Moritz, prezes spółki Alta.

City Point jest jedyną galerią handlową w liczącym 130 tysięcy mieszkańców mieście Tychy. W galerii City Point działa ok. 35 najemców (m. in. Reserved, CCC, Big Star, Żabka, Gatta, punkty usługowe, Multikino). Powierzchnia obiektu wynosi prawie 9 tys. mkw., w tym około 40 proc. zajmuje Multikino. Właścicielem galerii handlowej City Point jest spółka CP Tychy, w 100 proc. zależna od TUP Property, spółki należącej z kolei do Alta.


Źródło : http://www.propertynews.pl/