118 wolontariuszy na UEFA EURO 2017 w Tychach.

 


118 wolontariuszy w Tychach, a 785 na turnieju w całym kraju będzie obsługiwać czerwcowe Mistrzostwa Europy U21 w piłce nożnej. To szansa na bycie częścią superprestiżowej imprezy, dla Tychów największej w historii.

Podczas mistrzostw wolontariusze będą wypełniać zadania w ramach operacji miejskich i stadionowych w 11 różnych obszarach, w tym m.in. w transporcie, marketingu, logistyce, współpracy z mediami oraz obsłudze gości VIP.

Nim ruszą do działania, wezmą udział w weekendowych kursach. Przed nimi szkolenia liderskie, z udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzania gier miejskich i stoiskowe. Organizatorzy sugerują, by sprawdzali swoje skrzynki e-mail, skąd dowiedzą się o szczegółach.

Wolontariusze są w różnym wieku (najstarszy z nich ma 62 lata!), ale dwie trzecie ma 18-30 lat. Większość (58%) stanowią kobiety.

Jedną z nich jest Aleksandra Lejkowska, która na turnieju w Tychach będzie pełnić funkcję liderki sekcji mediów. – Lubię się uśmiechać do ludzi i lubię, gdy ludzie uśmiechają się do mnie. Życzliwość i otwartość to najważniejsze cechy dobrego wolontariusza, a w zamian człowiek zdobywa nowe kontakty i umiejętności – mówi Lejkowska. Mimo zaledwie 22 lat jest już weteranką wolontariatu – wcześniej pracowała m.in. w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Katowicach czy w trakcie Silesia Maratonu.

 

Jak mówi, po studiach dziennikarskich chce zostać… stewardessą, a całe to zaangażowanie z pasji do sportu i ludzi. Z kolei z pasji do e-sportu znalazł się w wolontariacie 23-letni Dawid Romanowski. Gracz Starcrafta pracował m.in. przy Intel Extreme Masters w Katowicach czy w trakcie Silesian Electronic Sports Arena w Tarnowskich Górach.

– Dlaczego w tym jestem? Chodzi o poszerzanie horyzontów, znajomości, wiedzę (przydatne szkolenia). Ale przede wszystkim fajna jest atmosfera – każdy wie, co robi na imprezie. A jak ktoś się chce rozwijać, to się go nie blokuje – zachwala student Politechniki Śląskiej.

Pierwsi wolontariusze do pracy przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia UEFA EURO U21 Polska 2017.


Źródło : http://tychyu21.pl/