Marzec na tyskich drogach.

 


W minionym miesiącu na tyskich drogach łącznie doszło do 6 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 5 zostało rannych. Policjanci odnotowali 111 kolizji. Do większości stłuczek doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o ostrożność na drogach. Pamiętajmy także, że na drogach jest coraz więcej pieszych oraz jednośladów.

W marcu na tyskich drogach doszło do sześciu wypadków drogowych, w którym dwie osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło na ul. Sikorskiego, natomiast do drugiego zdarzenia z najtragiczniejszym skutkiem doszło na ul. Mikołowskiej. Ponadto policjanci odnotowali 111 kolizji drogowych. Z analizy zdarzeń wynika, że do stłuczek dochodzi najczęściej z powodu niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Należy pamiętać, że pomimo tego, iż łatwiej o stłuczkę, gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne na drodze, to jednak wtedy kierowcy jeżdżą wolniej i ostrożnie. W ostatnim czasie pogoda poprawiła się dlatego zwracamy uwagę kierowcom, żeby bacznie obserwować drogę, na którą wyruszyły już jednoślady, a także więcej jest też pieszych użytkowników dróg. Przypominamy, że znaczna ilość zdarzeń niestety z tragicznymi skutkami ma miejsce wtedy, gdy są sprzyjające warunki na drodze, a kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/