Mercedes-Benz Conecto G na testach w PKM Tychy.

 


Od kilku dni pasażerowie linii 1, która kursuje na trasie Tychy – Katowice – Tychy mogą przetestować nowy autobus Mercedesa Conecto G. Pojazd trafił na tyską zajezdnię na 10 dni i otrzymał numer taborowy #099.

Autobus jest fabrycznie nowy wcześniej od wyjazdu z fabryki był testowany jedynie w Warszawie.

Niskopodłogowy autobus miejski czterodrzwiowy przegubowy Conecto G o długości 18,12m kursuje na trasie Tychy Szpital Wojewódzki – Katowice Aleja Korfantego – Tychy Szpital Wojewódzki można go spotkać od samego rana do późnego wieczora.

Pojazd wyróżnia komfortowa przestrzeń pasażerska, przestronne i przyjazne w obsłudze miejsce kierowcy z wygodnym obrotowym fotelem. Cichy i spokojnie pracujący silnik oraz oś przednia z niezależnym zawieszeniem kół gwarantują wysoki komfort podróży. Autobus dodatkowo jest klimatyzowany w całej przestrzeni pasażerskiej.

Kierowca otrzymał przestronne miejsce pracy z elegancko wygiętą deską rozdzielczą. Lepsza widoczność jest zasługą podwyższonej pozycji siedzenia. Duża zaletą są także nowoczesne wskaźniki, wzorcowa obsługa z uporządkowanymi przyciskami i przełącznikami, a także kierownica wielofunkcyjna.

Przegub potrafi być oszczędny w centrum oraz na przedmieściach aglomeracji. W razie potrzeby dysponuje odpowiednią mocą, aby swobodnie przyspieszyć w warunkach znacznie wyższych prędkości. Autobus ma napęd diesla z silnikiem Euro-6, niemiecki koncern solidnie przygotował się na nowe warunki eksploatacji dyktowane zaostrzonymi normami czystości spalin. Osiągi nowych Mercedesów są m.in. efektem technologii wykorzystanej w konstrukcji ich silników opracowanych specjalnie pod kątem współpracy z układami oczyszczania spalin. Silnik napędzający Conecto G, który otrzymaliśmy do testu od EvoBus Polska, należy do nowej generacji jednostek średniej pojemności skokowej (10,7 l).

W Tychach autobus można spotkać jeszcze do 7 kwietnia 2017r.


Źródło : PKM Tychy