Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Tychach.

 


15 marca 2017 roku, po 34 latach i 7 miesiącach zawodowej służby pełnionej cały czas w tyskiej straży pożarnej, w tym prawie 30 lat na stanowisku komendanta, na zaopatrzenie emerytalne przeszedł Komendant Miejski PSP w Tychach, st. bryg. mgr inż. Kazimierz Utrata. W trakcie uroczystości, która odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Tychach, st. bryg. Kazimierz Utrata zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą.

Pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, z dniem 16 marca 2017 roku, powierzone zostało st. bryg. mgr inż. Piotrowi Szojdzie, który dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Tychach.

Akty odwołania i powierzenia wręczone zostały przez obecnego na uroczystości pełniącego obowiązki Zastępcę Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Arkadiusza Biskupa, który podziękował ustępującemu Komendantowi Miejskiemu st. bryg. Kazimierzowi Utracie za służbę.

Uroczystość zakończenia służby przez st. bryg. Kazimierza Utratę poprzedzona była przekazaniem i wprowadzeniem do podziału bojowego tyskiej straży pożarnej nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego i łodzi ratowniczej.

W uroczystej zbiórce udział wzięli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bieruniu ze Starostą Bieruńsko – Lędzińskim i zarazem Prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP RP, przedstawiciele miasta Tychy oraz miast i gmin powiatu bieruńsko – lędzińskiego, w tym Prezydencji, Burmistrzowie i Wójtowie, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Proboszcz Parafii pw. Św. Krzysztofa w Tychach, Powiatowy Kapelan Strażaków, Komendanci Komend Policji w Tychach i Bieruniu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach, Straży Miejskiej w Tychach i Bieruniu, Komendanci Komend Państwowej Straży Pożarnej z województwa śląskiego, przedstawiciele instytucji i organizacji, załoga, emeryci, poczty sztandarowe OSP oraz inni zaproszeni goście.


Źródło : http://kmpsptychy.bip.gov.pl/