Nice1 liga : Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:0

W wyjazdowym meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy ulegli Wigrom Suwałki 0:1 (0:0). Decydującego o zwycięstwie gospodarzy gola zdobył w doliczonym czasie gry Damian Kądzior.

Spotkanie źle rozpoczęło się dla tyskiego zespołu zanim jeszcze arbiter na dobre je rozpoczął. Na przedmeczowej rozgrzewce ból w pachwinie poczuł Łukasz Grzeszczyk, przez co w ostatniej chwili w wyjściowym składzie musiał zastąpić go Jakub Świerczok.

W 3. minucie gry pierwszy groźny sygnał wysłali gospodarze. Na strzał z dystansu zdecydował się Kądzior, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Florek. Tuż po tym, jak na tablicy świetlnej minął kwadrans gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS znalazł się Omar Santana, jednak skrzydłowy Wigier posłał futbolówkę obok słupka.

Tyszanie odpowiedzieli niemal natychmiast niesygnalizowanym uderzeniem zza pola karnego w wykonaniu Erika Törnrosa, które nieznacznie minęło bramkę Wigier. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy po raz kolejny w roli głównej wystąpił Florek, parując poza boisko mocny i precyzyjny strzał Kądziora.

W 60. minucie prostopadłe podanie z głębi pola Kądziora trafiło do Kamila Zapolnika, ten pomknął w stronę bramki GKS, oddał strzał, ale wprost w poprzeczkę. Z każdą kolejną minutą drugiej odsłony coraz śmielej w ofensywie radzili sobie podopieczni Jurija Szatałowa. W 77. minucie zza pola karnego uderzał Świerczok, ale piłka o centymetry minęła bramkę Wigier.

Kluczowa sytuacja, która przesądziła o losach tego meczu miała w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Próbę Rafała Augustyniak odbił jeszcze Florek, ale wobec dobitki z bliskiej odległości w wykonaniu Kądziora młody golkiper GKS był już bez szans. Niestety punkt na trudnym terenie był blisko, ale ostatecznie tyszanie z odległych Suwałk wracają z minimalną porażką…

Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:0 (0:0)