Kadra U15 : Świetny debiut Jana Bieganskiego.

Reprezentacja Polski do lat 15 w Kołobrzegu rozegrała pierwsze spotkanie towarzyskie z rówieśnikami z Walii. Podopieczni Roberta Wójcika wygrali 4:0, a jedną z bramek zdobył zawodnik GKS Tychy Jan Biegański.

Biegański ma już za sobą grę w narodowej kadrze do lat 14, w której rozegrał towarzyski mecz ze Słowacją, natomiast teraz otrzymał szansę debiutu w drużynie U-15. I pojedynek z Walijczykami z pewnością zapamięta na długo.

Zawodnik, który w grudniu skończy 15 lat, rozegrał całe spotkanie, był jednym z wyróżniających się graczy na boisku, w 12. minucie wpisał się na listę strzelców, a Polacy wygrali 4:0. Rewanżowy mecz odbędzie się dzisiaj w Szczecinku.

Jan Biegański trenuje obecnie w drużynie U-19 tyskiego klubu, ale mecze ligowe rozgrywa zarówno w I lidze wojewódzkiej A1, jak i B1 (zespół U-17). W dwóch dotychczasowych spotkaniach rundy wiosennej strzelił aż pięć goli!

U-15: Polska – Walia 4:0 (3:0)
Bramki: Jakub Kamiński 8, Jan Biegański 12, Filip Marchwiński 24, Kacper Sadłocha 68.

Polska: 1. Mikołaj Biegański – 2. Dawid Rezaeian, 4. Łukasz Bejger, 5. Arkadiusz Baran, 6. Jan Biegański, 7. Jakub Kamiński, 8. Łukasz Szramowski, 9. Filip Szymczak, 11. Filip Marchwiński, 14. Bartosz Zynek, 20. Nathan Wahlig. Od 72. minuty grał także: 13. Nicola Zalewski.