Kontrole antydopingowe w hokejowym play off.

 


Przedstawiciele Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie pojawili się na trzecim meczu finału play-off pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Tychy. Po meczu przebadali po trzech zawodników z każdej z drużyn.

Przed meczami półfinałowymi Sekretarz Generalny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zwrócił się do KdZDwS z prośbą o zwiększenie ilości kontroli antydopingowych w rundzie finałowej PHL.

Mając na uwadze transparentność oraz zmieniające się przepisy antydopingowe w imieniu Polskiej Hokej Ligi i PZHL zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości zintensyfikowania kontroli antydopingowych w finałowej fazie rozgrywek hokeja na lodzie mężczyzn play-off – napisał Janusz Wierzbowski.

Pracownicy Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie wsłuchali się w te prośby. Najpierw skontrolowali zawodników 8 marca 2017 roku, podczas drugiego meczu półfinału play-off pomiędzy Comarch Cracovią a TatrySki Podhalem Nowy Targ. Trzy dni później wybrali się do Bytomia na mecz pomiędzy Tempish Polonią Bytom a GKS Tychy.

W ubiegłą sobotę ponownie pojawili się w Krakowie.

Do badań zostali wylosowani Damian Kapica, Patryk Wajda i Matúš Chovan z zespołu „Pasów” oraz Jarosław Rzeszutko, Marcin Kolusz i Miroslav Zaťko z drużyny tyszan.


Źródło : http://www.radio.katowice.pl/