„Ciche i zielone Suble” w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

 


Projekt „Ciche i zielone Suble” w Tychach został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

„Ciche i zielone Suble” to projekt zgłoszony przez mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego Razem Tychy 2016.

Projekt zakładał zwiększenie komfortu życia mieszkańców oraz osób odpoczywających w Parku Suble poprzez ograniczenie natężenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza w obrębie ul. Stoczniowców, wzdłuż nowo powstałego osiedla domów jednorodzinnych i siłowni plenerowej.

W ramach projektu nasadzono drzewa pochłaniające zanieczyszczenia i rozpraszające hałas. Priorytetem było wykonanie nasadzeń wokół ronda św. Jadwigi, głównie od strony siłowni, w taki sposób, aby stworzony został naturalny ekran dla dobiegających z ulicy dźwięków i spalin. Oprócz drzew nasadzono krzewy, byliny i ozdobne trawy.

Budżet projektu wynosił 148 tys. zł.

Organizatorami konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” są PortalSamorzadowy.pl i Fundacja Napraw Sobie Miasto.

Na inwestycje nominowane w konkursie można oddać głos „za” lub „przeciw” każdemu z projektów. Głosowanie zakończy się 28 kwietnia o godz. 16. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl.

Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 10-12 maja 2017 r.

Zagłosuj na tyski projekt!


Źródło : http://www.portalsamorzadowy.pl/