Międzynarodowy Dzień Teatru – „Notatki do opisu Rafała Wojaczka”

 


Teatr Mały – 27 marca 2017 r., godz. 18:00-19:00

Międzynarodowy Dzień Teatru będziemy świętować 27 marca br. ze spektaklem „Notatki do opisu Rafała Wojaczka” Studia Młodych Tychy.

Spektakl „Notatki do opisu Rafała Wojaczka” to próba przekazania nie tyle historii życia poety, co raczej jego stanów twórczych. W specyficznej konstrukcji nie dostrzegamy poety jako bohatera, a jedynie jego wybrane wiersze podawane w urojonych postaciach. Oniryzm zdarzeń rośnie wraz z każdym dokładnie zaplanowanym słowem oraz ruchem. W atmosferze typowej dla Wojaczkowej liryki, widzowie powoli przenoszą się wprost do głowy mikołowskiego poety. Synkretyzm w tym przypadku oznacza przenikanie się światów, a droga prowadząca do zrozumienia poety biegnie w głównej mierze poprzez to, co podświadome i dostrzegalne tylko dla wtajemniczonych. Nie otrzymujemy gotowego klucza do analizy wierszy, zamiast tego aktorzy podają nam zestaw apokryficznych notatek. Tylko od nas zależy, co nam się z tych notatek poukłada.
Scenariusz, scenografia, reżyseria: Piotr Kumor
Oświetlenie: Leszek Szymański
Występują: Katarzyna Cieślik, Magdalena Fidor, Krzysztof Kulbicki, Ewa Markowska, Klaudia Miszczyk, Justyna Pachla, Katarzyna Pietrzak , Marcin Stachoń
Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki odebranej z kasy teatru.
Zapraszamy!

Źródło : http://teatrmaly.tychy.pl/