Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty.

 


Kolejni stadionowi chuligani w rękach tyskich policjantów. Tym razem policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zakłócali ład i porządek podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami GKS Tychy – GKS Katowice. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, w ramach którego nałożono na nich tzw. zakaz stadionowy.

To już koleni stadionowi chuligani zatrzymani przez tyskich policjantów w postępowaniu dotyczącym zakłócenia porządku przed meczem piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Sprawcy mieli zasłonięte twarze, jednak kryminalni sukcesywnie ustalają kolejne osoby, które dopuściły zakłócenia ładu i porządku w trakcie trwania imprezy masowej. Zatrzymani to tyszanie w wieku 24, 27 i 34 lat. Wszyscy stanęli już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na nich tzw. zakaz stadionowy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat więzienia.

Łącznie w związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali już 21 osób. Kryminalni w dalszym ciągu ustalają osoby, które dopuściły się czynnej napaści na policjantów, złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych oraz dopuściły się innych czynów zabronionych.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/