Zakończyły się działania „TRUCK-BUS”.

 


Zakończyły się policyjne działania p.k. „TRUCK-BUS”. Policjanci skontrolowali 102 pojazdy w tym autokary, samochody osobowe i ciężarowe. Działania są podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach wczorajszych działań „TRUCK-BUS”, które rozpoczęły się o 6.00, a zakończyły późnym wieczorem, policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. W akcji uczestniczyło 18 policjantów tyskiej drogówki, którzy łącznie skontrolowali 102 pojazdy, w tym 8 autokarów, 78 samochodów ciężarowych. W wyniku prowadzonych działań mundurowi ukarali mandatami 26 kierowców. U dwóch z kontrolowanych pojazdów policjanci ujawnili naruszenia związane ze stanem technicznych i zatrzymali łącznie 5 dowodów rejestracyjnych pojazdu.

Celem strategicznym niniejszej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz w zakresie przewozu osób i rzeczy. Wzmożone kontrole niewątpliwie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/