Wyniki konkursu Tychy Press Photo 2017.

 


Laureatami konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2017 zostali:

– w kategorii najlepszy fotoreportaż

 • wyróżnienie: „Telefony” Michał Jabłoński.
  Nigdy nie kształcił się jako fotograf. Praca w lotnictwie cywilnym umożliwia mu ciągłe podróżowanie. Z tego powodu w naturalny sposób zajął się fotografią uliczną, zanim jeszcze dowiedział się, że to jedna z jej dziedzin. Fotografowanie stało się nieodłącznym elementem jego życia.
 • nagroda: „Gutek solo” Mateusz Czech.
  Autor mówi o sobie, że jest wolnym strzelcem, dokumentalistą polskiej sceny muzycznej i kreatorem weselnych wspomnień, odległych od pozowanej sztuczności

– w kategorii najlepsze zdjęcie

 • wyróżnienie: „Trójpodział władzy” Radosław Kaźmierczak.
  Wolny strzelec, współpracujący ze śląskimi instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Śląskie i Katowice Miasto Ogrodów. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. Laureat Tychy Press Photo.
 • nagroda: zdjęcie z cyklu „Dobre miejsce” Artur Pławski.
  Fotograf – freelancer, pasjonujący się fotografią społeczną,  dokumentalną i uliczną. Laureat kilku edycji Tychy Press Photo, zwycięzca Śląskiej Fotografii Prasowej, dwukrotny finalista Grand Press Photo, laureat BZ WBK Press Foto i Leica Street Photo.

– w kategorii najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach

 • wyróżnienie: zdjęcie z cyklu „Nie samym sportem stadion żyje – ŚDM” Mateusz Kamiński.
  Laureat kilku ogólnopolskich konkursów i uczestnik zbiorowych wystaw, m.in. „Kochać człowieka” w Oświęcimiu. W 2011 roku zorganizował autorską wystawę w bibliotece w Imielinie.
 • nagroda: cykl „Light & Sound” Ireneusz Kaźmierczak.
  Mieszka i pracuje w Tychach, zatrudniony w FCA Poland. Laureat Tychy Press Photo.

Pula nagród, ufundowanych przez Teatr Mały, to 3000 złotych. Laureaci nagród otrzymują po 800 zł, wyróżnienie to 200 zł. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Wyniki konkursu ogłoszono 11 marca w Teatrze Małym.

Wszystkie 23 zdjęcia nagrodzone i wyróżnione możecie obejrzeć tutaj. Wystawę pokonkursową w Pasażu Kultury Andromeda i wystawę gościa specjalnego Mariusza Foreckiego w Miejskiej Galerii Sztuki Obok możecie oglądać do 11 kwietnia.

Wstęp jest wolny.


Źródło : http://tychypressphoto.pl/