GKS Tychy czy Cracovia ? Mistrz Polski zagra w następnej edycji rozgrywek CHL.

 


Przedstawiciele rozgrywek Champions Hockey League potwierdzili, że w przyszłym sezonie ponownie w zmaganiach udział weźmie mistrz Polski. O ten tytuł już niedługo rywalizację rozpoczną GKS Tychy i Comarch Cracovia.

-W imieniu Martina Baumanna prezesa CHL i dyrektora sportowego ligi Bo Lennartssona pragnę poinformować o przyznaniu dzikiej karty dla mistrza Polski sezonu 2016/2017. Do rozgrywek przystąpią 32 drużyny, a losowanie fazy grupowej odbędzie się 17 maja w Kolonii – poinformował Alex Jager, menedżer sportowy Champions Hockey League.

Należy docenić gest przedstawicieli CHL, którzy mimo zmniejszenia liczby uczestników z 48 do 32 nadal widzą w nich miejsce dla polskiej drużyny. Druga dzika karta ma trafić na Wyspy Brytyjskie. Od następnego sezonu 32 drużyny zostaną podzielone na osiem grup po cztery w każdej. Awans do rundy pucharowej uzyska 16 ekip (dwie najlepsze z każdej grupy). W fazie play-off grany będzie mecz i rewanż, wyjątek stanowić będzie finał, który będzie rozstrzygany w jednym spotkaniu.

Dodatkowej wartości nabiera tym samym jeszcze nierozpoczęta batalia o tytuł mistrza Polski pomiędzy Comarch Cracovią i GKS Tychy. Pierwsze dwa mecze w rywalizacji do czterech zwycięstw odbędą się 21 i 22 marca w Tychach. GKS wygrywając tytuł, ma szansę na debiut w Hokejowej Lidze Mistrzów, Cracovia na ponowne pokazanie się po niezbyt udanych występach w zakończonej już edycji.


Źródło : http://eurosport.onet.pl/