Ekstraklasa chce ruszyć z e-sportowymi rozgrywkami. Znajdzie się miejsce dla GKS Tychy ?

 


Jak donosi „Puls Biznesu”, wszystko wskazuje na to, że niebawem pod egidą Ekstraklasy ruszą rozgrywki e-sportowe.

Rodzime środowisko piłkarskie już od pewnego czasu inwestuje w e-sport. Jeśli chodzi o same kluby, jako pierwsza na stworzenie specjalnej sekcji zdecydowała się Legia Warszawa, która pod koniec zeszłego roku zakontraktowała Michała „Srokę” Srokosza oraz Łukasza „Lukstera” Kamińskiego. Dosłownie kilka tygodni temu w ślady mistrzów Polski poszedł pierwszoligowy GKS Tychy, który związał się umową z Patrykiem „Paniolem” Pańką.

To jednak dopiero początek. Na poważnie w e-sportowy świat wejść chce bowiem spółka Ekstraklasa. 

– Chcemy stworzyć w Polsce piłkarskie rozgrywki e-sportowe, w których będą rywalizowali przedstawiciele Ekstraklasy – przyznał Michał Siara, który odpowiada w spółce za rozwój e-sportu. Zgodnie z informacjami podanymi przez „Puls Biznesu”, rozgrywki mogą wystartować nawet w drugiej połowie roku.

Jakiś czas temu odbył się już turniej Ekstraklasa Cup, w którym udział wzięły złożone z piłkarzy i kibiców drużyny reprezentujące ekstraklasowe kluby. 

– To był pilotaż organizowany wspólnie z EA Polska – wydawcą gry „FIFA”, który miał pokazać, czy jesteśmy w stanie zorganizować takie rozgrywki oraz jakie będzie zainteresowanie klubów i kibiców. Wydarzenie przerosło nasze oczekiwania, więc uznaliśmy, że jesteśmy gotowi do następnego kroku – zdradził Siara.


Źródło : http://transfery.info/