18 marca 2017 r. Miners Tychy rozpoczyna sezon Śląskiej Ligi Unihokeja.

 


W poprzednim sezonie Śląskiej Ligi Unihokeja Górnicy zajęli czwarte miejsce. Ambicje i apetyt z pewnością karzą nam oczekiwać co najmniej powtórzenia tego wyczynu w nowym sezonie. Uchylamy rąbka tajemnicy na ile będzie to możliwe.

Nowy sezon z pewnością będzie specyficzny, ponieważ w lidze jak i w samym składzie Miners Tychy doszło do kilku poważnych zmian. Zacznijmy od zmian w składzie Górników.

Przed nowym sezonem pożegnaliśmy wrocławian, którzy w zeszłym roku wspierali nas w rozgrywkach ŚLU. Zawodnicy tej drużyny postanowili w nowym roku wystartować broniąc barw swojej drużyny. W ich miejsce „zakontraktowaliśmy” kilku zawodników, którzy już w bielskiej Luce Arenie spisywali się na medal. Mamy nadzieję, że będą realnym wzmocnieniem w rozgrywkach Śląskiej Ligi…

Floorball Wrocław to nie jedyna nowa drużyna w tej lidze. Po raz pierwszy w historii zmierzymy się również z zespołem AZS Politechniki Warszawskiej, drużyną Fusy (która powstała na bazie zawodników Cookies Tychy oraz kilku katowickich klubów) czy w końcu z ekipą Śl. TZN Katowice, którą tworzyć będą unihokeiści Bad Lions Katowice.

Bez zmian pozostaje jednak fakt, iż rozgrywki Śląskiej Ligi Unihokeja będą objęte patronatem Polskiego Związku Unihokeja. Oznacza to, że zwycięzca ŚLU będzie miał prawo gry w turnieju finałowym 1. ligi, a co za tym idzie otrzyma możliwość walki o awans do Ekstraligi.

Na śląskich parkietach zobaczymy też, dobrze nam znanych, zawodników Bruins Rybnik, Saint Sinners Oświęcim, Zagłębia Sosnowiec, UKS Kokociniec 67 Katowice, UKS 06 Południe Katowice czy wreszcie zeszłorocznego mistrza ŚLU – Pionier Masters. Ta ostatnia drużyna będzie pierwszym rywalem Górników w nowym sezonie.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku ulegliśmy tej drużynie 7:4. Czy takim samym wynikiem zakończy się tegoroczny pojedynek? Odpowiedź 18 marca tuż po godzinie 16!

W tym roku okres przygotowawczy Górników do sezonu ŚLU był niezwykle intensywny. Poza niedawnym spotkaniem z zespołem 1. SC Bohumin 98 wystartowaliśmy również w Bielskiej Salming Lidze Unihokeja, gdzie zdobyliśmy srebrne medale. Na siedem spotkań rozegranych w tym roku czterokrotnie wychodziliśmy zwycięsko; trzykrotnie musieliśmy uznać wyższość rywali (w tym raz po serii rzutów karnych).

Śląska Liga Unihokeja to jednak nie jedyne miejsce, gdzie można będzie zobaczyć naszych zawodników. Ponownie weźmiemy udział w rozgrywkach Bielskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja, która rusza już 26 marca. Póki co pewne jest, że ponownie skrzyżujemy kije z zawodnikami Luce Bielsko-Biała oraz Saint Sinners Oświęcim.

Bielszczanie będą również naszym najbliższym sparing-partnerem. Czwartkowe spotkanie w Luce Arenie będzie próbą generalną przed nowym sezonem. Z pewnością wszyscy zawodnicy naszej drużyny marzą przynajmniej o powtórzeniu sukcesu z przed roku jakim było wywalczenie czwartego miejsca w rozgrywkach Śląskiej Ligi Unihokeja. Nie ukrywamy, że naszym celem jest również wygranie Bielskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja – w minionym sezonie nasi zawodnicy sięgnęli po srebro ulegają w finale ekipie „Świętych” 5:3. Teraz liczymy na rewanż i końcowy sukces Górników!


Źródło : http://minerstychy.pl/