PHL: GKS Tychy i Cracovia blisko finału.

 


Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi wciąż jest niepokonana w fazie play-off. GKS Tychy po czterech zwycięstwach w ćwierćfinale, teraz odniósł już drugą wygraną w półfinale nad Tempish Polonią Bytom 3:2.

Po mocnej końcówce pierwszej tercji Trójkolorowi przełamali defensywę Polonii dwukrotnie. Najpierw wynik otworzył Bartłomiej Jeziorski posyłając któryś już z kolei strzał na bramkę Raszki, a dwie minuty później z najbliższej odległości trafił Jakub Witecki.

Gol na 2:0 autorstwa Witeckiego padł w podwójnej liczebnej przewadze. Bytomianie nie oddal meczu bez walki – dwukrotnie łapali „kontakt” z rywalem strzelając na 1:2 i 2:3, ale do remisu doprowadzić się nie udało.To już szóste z rzędu zwycięstwo GKS-u w fazie pucharowej (póki co bez porażki). Wcześniej tyszanie najszybciej z wszystkich ekip grających w play-off przedarli się przez ćwierćfinał (4-0 pokonując Tauron HC GKS Katowice).

Dziesiąty raz w tym sezonie Comarch Cracovia udowodniła swoją wyższość nad TatrySki Podhale Nowy Targ. Tym razem podopieczni Rudolfa Rohaczka byli zmuszeni do zagrania na prawdę dobrego spotkania – chociaż prowadzili 2:0 to przed ostatnią tercją było 2:2.

W ostatnich 20 minutach nie obyło się bez emocji. Co prawda Pasy odskoczyły znów na dwubramkowy dystans 4:2, ale Górale nie dawali za wygraną i napierali do samego końca. Ostatecznie skończyło się na minimalnym triumfie hokeistów z Krakowa – 4:3.

Oprócz konfrontacji półfinałowych, trwa także walka o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja w Polsce. W play-outach MH Automatyka Gdańsk prowadzi 3-1 z Nestą Mires Toruń w serii do czterech zwycięstw i już piątek 10 marca może zakończyć sukcesem tę rywalizację.

Wyniki półfinałów PHL (mecze numer dwa):

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Bramki: Bartłomiej Jeziorski (17), Jakub Witecki (19), Andrei Makrov (54) – Marcin Frączek (48), David Turoń (56)

Kary: 16 – 12 minut

Widzów: 2500

Stan rywalizacji: 2-0 (do czterech zwycięstw)

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Bramki: Lukas Zib (2), Maciej Urbanowicz (27), Damian Kapica (43, 45) – Kasper Bryniczka (6), Aleksandr Radzinski (29), Oskar Jaśkiewicz (45)

Kary: 14 – 16 minut

Widzów: 900

Stan rywalizacji: 2-0 (do czterech zwycięstw)


Źródło : http://eurosport.onet.pl/