PHL: faworyci nie zawiedli w pierwszych starciach półfinałowych.

Na rozpoczęcie półfinałów Polskiej Hokej Ligi nie zawiedli faworyci. Comarch Cracovia podejmowała i ograła TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3. W drugim półfinale GKS Tychy pokonał Tempish Polonie Bytom 3:0.

Patent jaki obrońcy mistrzowskiego tytułu mają na Górali z Nowego Targu został podtrzymany. To było dziewiąte spotkanie obu drużyn, licząc wszystkie rozgrywki hokejowe w Polsce i wszystkie w tym sezonie wygrała Comarch Cracovia.

Tą najnowszą potyczkę ozdobiło dziesięć bramek, z czego aż siedem padło już w pierwszej tercji. Podhale prowadziło wtedy 1:0 i 2:1, ale ostatecznie po 20 minutach walki przegrywało już 2:5. Szarotki były aktywniejszą stroną boju w drugiej odsłonie, ale wynik pozostał w tym okresie niezmieniony.

W 32. minucie było blisko po strzale Iossafova, ale sędziowie po przeglądnięciu zapisu wideo potwierdzili, że gola nie było. Do „radosnego” hokeja wrócono w ostatniej części spotkania, ale już nie na taką skalę jak w tercji numer jeden. Finalny wynik brzmiał 7:3 dla podopiecznych Rudolfa Rohaczka.

Dużo spokojniejsze i bardziej wyważone taktycznie było starcie w Tychach, gdzie Trójkolorowi długo nie mogli rozgryźć Polonię. W pierwszej tercji mogło być 1:0 dla GKS-u, ale rzutu karnego nie wykorzystał Filip Komorski.

Lepiej zorganizowana gra tyszan przyniosła efekt dopiero w 32. minucie, grający w przewadze gospodarze wykonali wzorcowo akcje typu strzał z niebieskiej i strącenie krążka przez napastnika. Autorem takiego trafienia był duet zawodników zagranicznych – Petr Kubos dogrywał, a Jaroslav Kristek zmienił tor lotu krążka na 1:0.

Im bliżej końcowej syreny, tym bardziej widoczna była przewaga najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. GKS potwierdził to kolejnymi dwoma trafieniami, które padały po ładnych wynikających z kilku podań akcji – 3:0.

Oprócz rozpoczętych konfrontacji półfinałowych, trwa także walka o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja w Polsce. W play-outach MH Automatyka Gdańsk prowadzi 3-1 w serii do czterech zwycięstw i już piątek 10 marca może zakończyć sukcesem tę rywalizację.

Wyniki półfinałów (mecze numer jeden):

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Bramki: Jaroslav Kristek (32), Bartłomiej Jeziorski (47), Josef Vitek (55)

Kary: 10 – 10 minut

Widzów: 2700

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3 (5:2, 0:0, 2:1)

Bramki: Andrew McPherson (4), Lukas Zib (6), Krystian Dziubiński (9), Petr Kalus (10), Petr Sinagl (14), Filip Drzewiecki (42), Adam Domogała (57) – Krzysztof Zapała (3), Kasper Bryniczka (5, 45)

Kary: 6 – 4 minuty