8 nietrzeźwych po działaniach drogówki.

 


Podczas środowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 2 tysiące kierujących. W ręce mundurowych wpadło 8 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali prawie 2 tysiące kierujących. W trakcie działań policjanci wyeliminowali z ruchu 8 kierujących na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.

Działania rozpoczęły się o godzinie 05.00 i trwały do godziny 13.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/