Tyscy hokeiści czekają na rywala.

 


GKS Tychy jako pierwszy i na razie jedyny zameldował się w półfinale play off. Tyszanie w czterech meczach poradzili sobie z Tauron GKS Katowice.

Wicemistrzowie Polski wygrali cztery spotkania z rzędu, jednak jak podkreślają, pojedynki z Katowicami wcale nie należały do łatwych – Cieszymy się, że udało nam się w czterech meczach zakończyć tę rywalizację, ale na pewno nie były to łatwe zwycięstwa. Każde przychodziło z ogromnym trudem, przeciwnik zostawił na lodzie dużo serca – mówi Marcin Kolusz.

Tyski zespół pokonał Katowice stosunkiem goli 15:3, jednak krążek do bramki Matusa Kostura, wcale nie trafiał tak łatwo, jakby się mogło wydawać – Trudno być zadowolonym z naszej gry. Popełnialiśmy za dużo błędów, odpuszczaliśmy wieloma fragmentami mecze i takie zdarzenia są niewybaczalne. To już za nami i teraz przygotowujemy się do kolejnych występów – komentuje Mateusz Bepierszcz. Tyszanie mają teraz chwilę na odpoczynek i popracowanie właśnie nad poprawą tych newralgicznych fragmentów gry – druga runda play off rozpoczyna się dopiero w następny wtorek.

Natomiast już dzisiaj wieczorem tyscy hokeiści mogą poznać swojego półfinałowego przeciwnika. Na chwilę obecną najbliżej ku temu jest TMH Tempish Polonii Bytom. Przed szansą awansu stoją również Comarch Cracovia i TatrySki Podhale Nowy Targ, którzy również potrzebują już tylko jednego zwycięstwa – Czekamy cierpliwie na przeciwnika, obojętnie który zespół to będzie. Musimy wygrać z każdym. Mamy przed sobą jasny cel – chcemy grać w finale i chcemy go wygrać – dodaje Kolusz.

Stan rywalizacji w pozostałych parach ćwierćfinałowych:
Comarch Cracovia – TH Unia Oświęcim 3:1 (5:2, d.3:4, k.3:2, d.3:2)
TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:1 (4:2, 2:1, 1:3, d.3:2)
TMH Tempish Polonia Bytom – PGE Orlik Opole 3:1 (6:3, 4:3, 2:5, 5:2)


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/