Niechlubny rekordzista wśród zatrzymanych kierujących.

 


Podczas poniedziałkowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie około dwóch tysięcy kierujących. W ręce mundurowych wpadło czterech pijanych kierowców, którzy „odważył” się wsiąść za kółko po pijaku. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem, którego badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Poniedziałkowe działania rozpoczęły się o godzinie 5.00 i trwały do godziny 13.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali około dwóch tysięcy kierujących. W trakcie działań policjanci wyeliminowali z ruchu czterech kierujących na „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem 48-letni tyszanin. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/