Oscar Nominated Shorts w Klubie Wilkowyje MCK : FABUŁY!

 


Oscarowe Nominowane KRÓTKIE METRAŻE w Klubie Wilkowyje MCK! Na pierwszy ogień startujemy z FABUŁAMI, już 2 marca o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Oscar Nominated Shorts: Fabuły
PROGRAM:
1. Enemis Intérieurs, reż. Sélim Aazzazi / Francja, 2016 / 28 min.
Zwyczajne przesłuchanie na miejscowym komisariacie policji zamienia się w śledztwo, podczas którego Francuz algierskiego pochodzenia zostaje oskarżony o ukrywanie tożsamości ludzi podejrzanych o terroryzm. To zbliżenie na obraz trudnej relacji Francji z jej byłymi koloniami podczas burzliwego okresu lat 90. Historia człowieka mającego wpływ na życie drugiego za pomocą jednego ruchu długopisem.
2. La Femme et Le TGV, reż. Timo von Gunten / Szwajcaria, 2016 / 30 min.
Elise Lafonataine ma sekretny zwyczaj. Każdego poranka i wieczora od lat macha pociągowi, który przejeżdża obok jej domu. Pewnego dnia w swoim ogrodzie znajduje list od konduktora i jej samotne życie wywraca się do góry nogami. Dwoje anonimowych pisarzy za pomocą korespondencji nawiązuje obiecującą więź, wymieniając ze sobą czułe listy aż do dnia, gdy linia kolejowa zostaje wycofana.
3. Silent Nights, reż. Aske Bang / Dania, 2016 / 30 min.
Inger jest wolontariuszem w schronisku dla bezdomnych. Zakochuje się w nielegalnym imigrancie, Kwame. Oboje są doświadczeni przez los. Kwame znajduje wsparcie w ramionach Inger, jednak nie wspomina o rodzinie i dzieciach, które pozostawił w Ghanie. Gdy jego córka zaczyna chorować, zmuszony jest ukraść pieniądze ze schroniska, by opłacić jej leczenie.
4. Sing (Mindenki), reż. Kristof Deák / Węgry, 2016 / 25 min.
Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w owianym sławą szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest powszechnie uznawana. Zsofi staje przed trudnym wyborem – skonfrontować się ze skorumpowanym systemem, czy pokornie się w nim odnaleźć. Sing to oparty na faktach dramat o dzieciństwie z dużą ilością muzyki w tle, umiejscowiony w post-socjalistycznym Budapeszcie.
5. Timecode, reż. Juanjo Giménez Peña / Włochy, 2016 / 15 min.
Luna i Diego są ochroniarzami na parkingu. Diego pracuje na nocnej zmianie, Luna w dzień.
Łączny czas: 128 min.
Klub Wilkowyje MCK 32 227 26 22 klub@mck.tychy.pl

Źródło : http://umtychy.pl/