Czesi sprawdzą formę zawodników Miners Tychy.

 


W historii każdego klubu są daty, które na zawsze zapadną w pamięć; pierwszy trening, mecz, pierwsza wygrana czy… pierwszy mecz międzypaństwowy. Jeśli dodamy do tego, że spotkanie to miałoby się odbyć z drużyną reprezentującą kraj, który uznawany jest za mekkę sportu, o którym mówimy, to możemy być pewni, że mecz ten będzie niezapomnianym momentem!
W najbliższą sobotę zawodnicy zespołu unihokejowego Miners Tychy zapiszą kolejną wspaniałą kartę w historii swojej drużyny. Spotkanie z czeskim klubem 1. SC Bohumin 98 będzie ostatnim sprawdzianem „Górników” przed zbliżającym się sezonem Śląskiej Ligi Unihokeja.
Drużyna z Bohumina na co dzień swoje mecze rozgrywa w lidze morawsko-śląskiej. Mecz z tym zespołem zaplanowano na 25 lutego na godzinę 18:30 w Bohuminie. Niewykluczone, że dojdzie również do spotkania obu ekip na tyskiej ziemi.
Starcie z czeskim klubem będzie dla „Górników” jednym z ostatnich testów przed nowym sezonem Śląskiej Ligi Unihokeja. Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym sezonie rozgrywki ŚLU objęte będą patronatem Polskiego Związku Unihokeja, co oznacza, że zwycięzca ligi otrzyma możliwość gry w turnieju finałowym 1. ligi, a więc i prawo walki o awans do Salming Ekstraligi.
Miners Tychy to drużyna unihokejowa założona w styczniu 2016r. Już w pierwszym roku działalności klubu tyszanie odnieśli duży sukces zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach Śląskiej Ligi Unihokeja.
Obecny sezon „Górnicy” rozpoczęli od wywalczenia srebrnych medali w Bielskiej Salming Lidze Unihokeja. Zawodnicy z Tychów przegrali w finale z zespołem Saint Sinners Oświęcim 5:3, z którym jeszcze miesiąc wcześniej wygrali po rzutach karnych 3:2.