Kasia Moś wystąpi w finale konkursu Eurowizji w Kijowie.

 


W tegorocznym finale konkursu Eurowizji w Kijowie Polskę reprezentować będzie Kasia Moś z dramatyczną piosenką „Flashlight”. Wyboru dokonali widzowie TVP1 oraz profesjonalne jury – po przesłuchaniu wszystkich dziesięciu zakwalifikowanych wcześniej kandydatów – podczas specjalnego koncertu, który odbył się w sobotę.

Kasia Moś z piosenką „Flashlight” otrzymała największą liczbę punktów – 10 od jurorów i 9 od telewidzów, czyli w sumie 19. Już kilka dni przed eliminacjami w mediach nieoficjalnie pisano, że córka dyrektora cenionej orkiestry AUKSO z Tychów ma największe szanse na zwycięstwo. I rzeczywiście – dramatyczna ballada zaśpiewana w ekspresyjny sposób przez piękną blondynkę w efektownej sukni spodobała się wszystkim.

Czy Kasia Moś ma szansę na zwycięstwo w Kijowie? Przekonamy się w maju.

Drugie miejsce zajął Rafał Brzozowski z bardziej stonowaną balladą – „Sky Over Europe”. Nic w tym dziwnego: był to jeden z najbardziej znanych uczestników eliminacji. Na trzecie miejsce trafiła z największą liczbą punktów od telewidzów Carmell. Córka znanej aktorki, Ewy Kasprzyk, zaskoczyła wszystkich ciekawie zaaranżowaną piosenką „Faces” – niestety, jury zdecydowanie wolało Kasię Moś. Imponujące warunki głosowe objawiła też Agata Nizińska, notabene wnuczka innego znanego aktora – Wojciecha Pokory. Utwór „Reason” zapewnił jej piąte miejsce.

Finał tegorocznego konkursu Eurowizji odbędzie się 13 maja w Kijowie.


Źródło : http://www.dziennikpolski24.pl/