Atut GKS-u w play off.

 


Tyscy hokeiści niemal przez cały sezon liderowali tabeli Polskiej Hokej Ligi i z przewagą czterech punktów nad Comarch Cracovią zakończyli sezon zasadniczy na pierwszym miejscu.

Na trzeciej lokacie uplasowało się TatrySki Podhale Nowy Targ ze stratą, aż dwudziestu trzech oczek do tyszan, a następnie Tempish Polonia Bytom, PGE Orlik Opole, JKH GKS Jastrzębie, KS Unia Oświęcim i Tauron GKS Katowice. To właśnie z tym ostatnim zespołem GKS Tychy zmierzy się w ćwierćfinale – Fajnie, że udało się utrzymać to pierwsze miejsce, to będzie naszym dużym atutem w play off. Jesteśmy dobrze przygotowani, chociaż na pewno łatwo nie będzie, bo rywale tanio skóry nie sprzedadzą – mówi Radosław Galant.
W bieżącym sezonie zasady fazy play off nieco się zmieniły. Żeby awansować do półfinału, jeden z ćwierćfinalistów musi wygrać czterokrotnie. Inaczej jest także w przypadku rozstawienia zespołów w półfinałach – najsilniejsza ekipa zagra z najsłabszym półfinalistą, dlatego też do końca nie wiadomo jaki będzie układ par. Jedno jest pewne – w przypadku awansu tyszan do drugiej rundy play off, GKS na pewno na tym etapie nie spotka się z Cracovią czy Podhalem.
Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe na Stadionie Zimowym w Tychach odbędą się już w najbliższy wtorek (ze względu na transmisję w TVP Sport początek meczu o godz. 18:30) oraz w środę (18:00). W weekend rywalizacja przeniesie się do „Satelity” w Katowicach (25-26.02 godz. 18:00). Ewentualne kolejne spotkania na zmianę rozgrywane będą w obu miastach.
Ćwierćfinałowe pary play off:
GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice
Comarch Cracovia – TH Unia Oświęcim
TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie
Tempish Polonia Bytom – PGE Orlik Opole
O utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze walczyć będzie Nesta Mires Toruń z MH Automatyką Gdańsk.

Źródło : http://gkstychy.info/hokej/