ENEMEF: Noc Grozy – Antywalentynki w Multikinie.

 


ENEMEF: Antywalentynkowa Noc Grozy to nowa świecka tradycja, która powstała z myślą o tych, którzy pragną uciec od przesłodzonej formy Walentynek. W pierwszy piątek po Walentynkach masz okazję odciąć się od różu, pluszu i serduszek. Na wielkim ekranie obejrzysz najlepsze i najbardziej mroczne filmy grozy, które weszły do kin przez kilka ostatnich tygodni!

Strach i przerażenie zamiast kolejnej historii o wielkiej miłości z happy endem – ten maraton jest dla wszystkich, którzy kochają się… bać! 🙂 W repertuarze:

– mroczny thriller Verbinskiego LEKARSTWO NA ŻYCIE – premierowo!

– niepokojąca i wstrząsająca AUTOPSJA JANE DOE,

– fundujący ostrą jazdę bez trzymanki ZOMBIE EXPRESS,

– przerażający i zaskakujący LAMENT.

 

*** Więcej informacji ***

http://www.enemef.pl

 

ENEMEF: NOC GROZY – ANTYWALENTYNKI odbędzie się 17 lutego jednocześnie w 31 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Wrocław Arkady, Zabrze, Zgorzelec.

 

Ceny biletów: od 24 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):

– 24 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 24 zł każdy

– 33 zł: cena normalna Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 2 zł (nie dotyczy biletów ze zniżkami smsowymi).

 

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

 

Kolejność emisji filmów:

Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 12 lutego. Wyniki głosowania zostaną podane 13 lutego wieczorem.

 

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

– brak możliwości rezerwacji biletów,

– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

– przedsprzedaż rozpocznie się 25 stycznia.

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

– ograniczenie wiekowe: 15 lat (skończone); osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie;

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

 

Pytania, wątpliwości?

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

 

Opisy filmów:

Lekarstwo na życie – PREMIEROWO!

A Cure of Wellness, USA 2017, 146′

reżyseria: Gore Verbinsky

scenariusz: Justin Haythe

obsada: Dane DeHaan, Jason Isaac, Mia Goth, Celia Imrie, Susanne Wuest

muzyka: Benjamin Wallfish

 

Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 17 lutego)!

 

Wciągający i przerażający thriller nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy „Piratów z Karaibów”.

 

Młody i ambitny pracownik wielkiej korporacji ma za zadanie przywieźć szefa firmy z ośrodka odnowy biologicznej. Tajemniczy kurort jest malowniczo położony wśród urokliwych krajobrazów szwajcarskich Alp i oferuje cudowne lekarstwo na wszystkie problemy współczesnego świata. Na miejscu bohater odkrywa, że pozornie idylliczne SPA nie jest tym, co sobie wyobrażał, poznaje mroczne sekrety i staje do walki o życie oraz zdrowie psychiczne.

 

Niezwykle mroczny i zagadkowy film, który trzyma w ciągłym napięciu aż do ostatniej minuty seansu.

 

Autopsja Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe, USA 2016, 86′

reżyseria: Andre Ovredal

scenariusz: Ian B. Goldberg, Richard Naing

obsada: Emilie Hirsch, Brian Cox, Ophelia Lovibond, Michael McElhatton, Olwen Catherine Kelly

muzyka: Danny Bensi, Saunder Jurriaans

 

Tajemniczy dreszczowiec w reżyserii twórcy „Łowcy Trolli”, który łączy w sobie elementy z różnych gatunków horroru.

 

Jane Doe – tak w policyjnym żargonie określa się niezidentyfikowane zwłoki kobiety. I to od nich rozpoczyna się tajemnicza i makabryczna historia. Odnalezione na odludziu ciało pięknej dziewczyny nie wskazuje na naturalną śmierć ofiary. Sprawą zajmują się dwaj wybitni patolodzy sądowi – ociec i syn, najlepsi specjaliści w mieście, którzy mocno wierzą w potęgę ludzkiego rozumu i nauki. Z czasem docierają do prawdy przeczącej ich przekonaniom, rozpoczyna się niepojęty koszmar, z którego już nie ma odwrotu.

 

Niepokojący i wciągający film, który z minuty na minutę zwiększa dawkę grozy i wystawia na próbę wytrzymałość widza.

 

Zombie express

Boo-san-haeng, Korea Pd. 2016, 118′

reżyseria: Sang-ho Yeon

scenariusz: Sang-ho Yeon

obsada: Gong Yoo, Soo-an Kim, Yu-mi Jeong, Dong-seok Ma, Woo-sik Choi

 

Największy hit koreańskiego kina 2016, który trafił do dystrybucji kinowej w ponad 150 państwach i który okrzyknięty został jednym z najlepszych horrorów 2016 roku.

 

Seok Woo jest przepracowanym managerem w dużej korporacji w Seulu. Żona od niego odeszła, a z córką ma słabe relacje. Dziewczynka woli spędzić swoje urodziny w towarzystwie matki mieszkającej w innym mieście, w związku z czym Seok Woo postanawia odwieźć ją tam osobiście. Gdy ruszają w drogę szybkim pociągiem KTX, w kraju wybucha epidemia zombie. Wkrótce zarażone ofiary trafiają również do pociągu i jazda przeradza się w koszmarną walkę o przetrwanie. Czy zombie okażą się największym zagrożeniem dla pasażerów?

 

To film, który napawa lękiem, a przy tym skrywa głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu i opowieść o poświęceniu w czasie apokalipsy.

 

Lament

Gok-seong, Korea Pd. 2016, 156′

reżyseria: Hong-jin Na

scenariusz: Hong-jin Na

obsada: Do-Won Kwak, Jeong-min Hwang, Jun Kunimura, Woo-hee Kim, So-yeon Jang

 

Nieoczywiste i zaskakujące kino, które łącząc ze sobą różne konwencje od satanistycznego horroru, przez kryminał policyjny, aż po elementy czarnej komedii.

 

W spokojnej wiosce dochodzi do szokujących morderstw, w dodatku część mieszkańców przejawia symptomy tajemniczej choroby, która prowadzi do szaleństwa. Trwa dochodzenie, na którego czele stoi zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia skomplikowanej sprawy, zniszczony rutyną Jong-goo. Wkrótce śledztwo staje się dla niego niezwykle ważne, ponieważ jego córka zaczyna zdradzać oznaki opętania. Sytuacja wymyka się spod kontroli, dzieją się dziwne i niewytłumaczalne zdarzenia, a Jong-goo musi skonfrontować się z potężnymi mocami.

 

Klimatyczny film, który robi piorunujące wrażenie, stopniowo buduje napięcie i zaskakuje zapierającym dech zwrotem akcji.